Skip to content

Istanbul State Opera and Ballet "New Year Concerts"

"New Year Concerts" meet art lovers on both sides of Istanbul... Istanbul State Opera and Ballet is preparing to celebrate the year 2024 with "New Year Concerts".

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2024 yılını Yeni Yıl Konserleri ile kutlamaya hazırlanıyor. İDOB; orkestra, koro ve solist sanatçılarının sahnede olacağı konserlerle 29 ve 30 Aralık 2023 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde; 2 Ocak 2024 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle birlikte yeni yıla merhaba diyecek.

Yeni Yıl Konserleri”nde dünya opera repertuvarının sevilen opera, operetlerinden bölümler ve yine sevilen marşlar, polkalar seslendirilecek.

Rossini’nin Guillaume TellLa Cenerentola (Külkedisi), Il Barbiere di Siviglia (Sevil Berberi), Bizet’nin Les Pêcheurs de Perles (İnci Avcısı), Dvořák’ın Rusalka, Donizetti’nin La Fille du Régiment (Alayın Kızı), Lehár’ın Die Lustige Witwe (Şen Dul)Giuditta, Strauss’un Die Fledermaus (Yarasa), Offenbach’ın La Belle Hélène (Güzel Helen), Kálmán’ın Die Csárdásfürstin (Çardaş Prensesi) eserlerinden aryalar ve sürpriz eserler konserlerin programını oluşturuyor.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı şef İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği konserde, İDOB Korosu’nun şefi ise Volkan Akkoç.

Konserlerde solisteler; Esra Abacıoğlu Akcan, Nazlı Deniz Süren, Barbora Hitay, Asude Karayavuz, Burak Dabakoğlu ve Burak Kul sahnede olacak.

29 ve 30 Aralık 2023, 20:00, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi
2 Ocak 2024, 20:00, Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi

en_GB